Dali Yapısı

DALİ AYDINLATMA KONTROLÜ

DALI NEDİR?

DALI Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arayüzü (Digital Addressable Lighting Interface) anlamına gelmektedir ve IEC 62386 teknik standartında bir protokoldür.

 

DALI aydınlatma ekipmanlarını, akıllı ve kolay bir şekilde yönetebilmek için tanınmış uluslararası IEC standardına dayanmakta olan bir protokoldür. Standartla birlikte Balast, Acil Aydınlatma Kitleri , sensör ve anahtar gibi birçok parçanın izleme ve kontrolü sağlanmaktadır.

 

Kolay kullanılabilir, sağlam ve esnek çözüm oluşturulabilir olması sayesinde bir çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir sistemdir.

AYDINLATMA ÜRÜNLERİNİN ADRESLENDİĞİ SİSTEM

Push Buton

Dali Balast

Multi Sensör

Push Buton Coupler

Led Armatür

Acil Durum Aydınlatması

BASİT KABLOLAMA

Standart 5 kutuplu kablo

  • Standart herhangi bir 5 kutuplu kablo kullanılır.
  • Kablolamanı kutup yönü yani polaritesi önemli değildir.
  • Hattı sonlandırmak için herhangi bir direnç kullanımı gerekmez.
  • Harici rölelere ihtiyaç yoktur çünkü DALI kendi üzerinden dijital komutlarla anahtarlamayı yaparak ON/OFF çalışmayı sağlayabilir.
  • Grupları oluştururken kablolamanın önemi yoktur.
  • Linyeler ve gruplar DALI konfigüratör yazılımı üzerinden kolayca belirlenip sonradan kablolamaya dokunmadan değiştirilebilir.
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.